Kupno trampoliny

Witamy w naszy poradniku! Tutaj znajdziesz wszystkie instotne informacje dotyczące jakości, sprężystości i bezpieczeństwa oraz trawałości – czyli krótko mówiąc wszystko - co o dobrej trampolinie wiedzieć sie powinno.

Hura! Kupujemy trampolinę!

Zakupy mogą być niełatwe - szeroki wachlarz producentów, duża gama modeli o odmiennych parametrach jakości, stopniu zapewnienia bezpieczeństwa i trwałości.

Patrząc na jakąkolwiek grupę trampolin, odnosi się na pierwszy rzut wrażenie o niezbyt dużym rozrzucie jakościowym modeli. Większość trampolin wydaje się wyglądać dość podobnie.

W różnych "tanich sklepach" trampoliny zazwyczaj zachęcają niską ceną, ale bez porównania z całą pewnością nie wiesz jak dobre są to produkty. By odpowiedzieć sobie na to pytanie prosimy przeczytaj wszelkie porady i wskazówki na naszej stronie - zaręczamy, że wtedy będziesz gotowy/a na zakup trampoliny.

Jeśli nadal będziesz mieć pytania - zadzwoń do nas +48 500 067 292

Co należy zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny? Tutaj mamy dla Ciebie wymienionych kilka głównych punktów.

1. Celuj w jakość!

Zainwestuj trochę więcej pieniędzy zanim kupisz tanią trampolinę w sklepie internetowym z obiecującymi zniżkami czy markecie. Gwarantujemy, że warto! Ogólna zasada brzmi: tania trampolina jest w każdym przypadku niższej jakości. Zachęta łatwego montażu czyli lekkość konstrukcji oznacza małą stabilność. Oszczędności fazy produkcyjnej skutkują najczęściej rdzą na spawach oraz o mniejszą elastycznością. Jakość siatki bocznej w takich modelach często nie jest wystarczająca, krawędź ochronna nie posiada odpowiedniej grubości a i sama konstrukcja nośna nie jest odpowiednio zaprojektowana, co może prowadzić do poważnych wypadków. Możesz mieć pewność, iż tanie zabezpieczenie sprężyn, ramy i słupków bocznych najczęściej jest zużyte już po kilku miesiącach. Czytaj więcej tutaj.

2. Pomyśl o bezpieczeństwie!

Jak w przypadku każdego sportu ból mogą sprawić również skoki na trampolinie. Istnieją na szczęście pewne rzeczy, które można zrobić, aby zminimalizować ryzyko.

  • Pamiętaj! Skup się na jakości, jeśli chcesz kupić trampolinę! Tanie trampoliny po prostu nie są bezpieczne.

  • Zakup siatki bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy małe dzieci będą skakać na trampolinie. Dla starszych dzieci i dorosłych, siatka również oferuje dobre zabezpieczenie. Aby zmniejszyć wysokość spadku, większość trampolin da się obniżyć, bądź schować częściowo w ziemi.

  • Unikaj tłoku na trampolinie! Kolizje są odpowiedzialne za ponad połowę obrażeń podczas skoków na trampolinie. Uwaga dla dzieci do lat 6: ich poczucie równowagi nie jest jeszcze przeważnie w pełni rozwinięte, dlatego też powinny skakać na trampolinie pojedyńczo. Przeczytaj więcej na temat bezpieczeństwa.

3. Dobierz rozmiar trampoliny

Jakiego rozmiaru trampolinę kupisz zadecyduje z pewnością ilość dostępnego miejsca. Trampolina ustawiona zostanie na poziomie trawnika z dużą ilością wolnej przestrzeni wokół niej, zwłaszcza kiedy nie decydujemy się na kupno siatki zabezpieczającej. Oczywiście skakanie jest tym bardziej superowe i zapewnia większe odczucie bezpieczeństwa im większej powierzchni jest powierzchnia skacząca.

4. Kup drabinkę do trampoliny

Jeśli tylko nie wybierzesz modelu trampoliny zakopywanej w podłożu dobierz koniecznie drabinkę dzięki czemu dziecko jak i ty sam/a wygodnie dostaniesz się na powierzchnię skaczącą. Jest ona przydatna zwłaszcza przy zamontowaniu siatki bocznej, która ogranicza przemieszczanie się poza krawędź zabezpieczającą sprężyny.

5. Chroń swoją trampolinę od złej pogody

Dzięki pokrowcowi możesz wydłużyć żywotność trampoliny co ma kluczowe znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa. Taka pokrywa chroni przed złą pogodą, liściami czy brudem. Naprawdę warto dołączyć ją dla dobra sprzętu.

Zakupy na trampoliny.net.pl

Jeśli zdecydujesz się na zakup trampoliny na Trampoliny.net.pl otrzymasz najwyższej jakości, trwały i bezpieczny produkt, dzięki któremu otrzymasz wiele lat kapitalnej zabawy - na to dajemy pełną gwarancję. Wszystkie nasze trampoliny odznaczają się pierwszorzędnym wykonaniem.

Jeśli masz pytania - prosimy o kontakt +48 500 067 292